Ryhmänäyttely

FCI:n ryhmät 1, osa 5, 6 ja 8, myös pennut

Kerimäki 10.06.2023

TULOKSET

Tulostettu 11.06.2023 22:02

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Perttu Ståhlberg SUOMI

ROP
Korvenkiertäjän Rambo, Samuli Liukko, Simanala
VSP
Korvenkiertäjän Manta, Eero Rautiainen, Siilinjärvi
ROP pentu
Johtotähden Bella, Sanna Kettunen, Sivakkavaara
SERT UROS
Korvenkiertäjän Rambo, Samuli Liukko, Simanala
SERT NARTTU
Korvenkiertäjän Manta, Eero Rautiainen, Siilinjärvi
ROP juniori
Korvenkiertäjän Rambo, Samuli Liukko, Simanala

islanninlammaskoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Metsäkasteen Glanna Geysa, Iitamari Laamanen & Riitta Lumiluoto, Savonlinna

itäsiperianlaika tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Huntersheart Kovanaama, Anna Enges, Raikuu
VSP
Soidinahon Holkerin Kaneli, Susanna Kinnunen, Möhkö
SERT UROS
Huntersheart Kovanaama, Anna Enges, Raikuu
SERT NARTTU
Soidinahon Holkerin Kaneli, Susanna Kinnunen, Möhkö
ROP juniori
Soidinahon Holkerin Kaneli, Susanna Kinnunen, Möhkö

jämtlanninpystykorva tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Kougstabackens Nova, Anna Paananen, Suonenjoki
VSP
Erähelmen Boris, Reijo Hautanen, Karhunpää
ROP veteraani
Kougstabackens Nova, Anna Paananen, Suonenjoki
SERT UROS
Erähelmen Boris, Reijo Hautanen, Karhunpää
SERT NARTTU
Soidinlammen Blackjack, Anna Paananen, Suonenjoki
ROP juniori
Asikkolahden Indi, Petri Malvela, Mönni

karjalankarhukoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Pelikarhun Jeti, Jouni Vornanen, Tohmajärvi
VSP
Jkaja, Teija Viinikainen-Översti & Teemu Översti & Maija Översti, Mäntyharju
SERT UROS
Pelikarhun Jeti, Jouni Vornanen, Tohmajärvi
SERT NARTTU
Jkaja, Teija Viinikainen-Översti & Teemu Översti & Maija Översti, Mäntyharju
ROP juniori
Pelikarhun Jeti, Jouni Vornanen, Tohmajärvi

lapinporokoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Hippulan Seireeninkutsu, Ada-Maria Vakkuri, Littoinen
ROP veteraani
Hippulan Seireeninkutsu, Ada-Maria Vakkuri, Littoinen
SERT NARTTU
Hippulan Seireeninkutsu, Ada-Maria Vakkuri, Littoinen
ROP juniori
Hippulan Mia Toretto, Suvi Turtiainen, Kotka

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Perttu Ståhlberg SUOMI

ROP
Svedala Barry Barista, Anneli Laine, Nilsiä
ROP pentu
Maiskis Yaruga, Outi Huuskonen, Joensuu
SERT UROS
Svedala Barry Barista, Anneli Laine, Nilsiä
ROP juniori
Svedala Munulv Månskära, Anneli Laine, Nilsiä

pohjanpystykorva tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Eräruno, Tuomas Puonti & Pihla Puonti, Sivatti
VSP
Soidinlammen Aristos, Anna Paananen & Tiina Paananen, Suonenjoki
ROP veteraani
Villivalon Veikeä Valotar, Soile Kattainen & Kimmo Kattainen, Virmutjoki
ROP kasvattaja
Villivalon, Soile Kattainen & Kimmo Kattainen, Virmutjoki
SERT UROS
Soidinlammen Aristos, Anna Paananen & Tiina Paananen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Eräruno, Tuomas Puonti & Pihla Puonti, Sivatti
ROP juniori
Vastaskankaan Bosse, Anni Kaurisaho, Reijola

suomenlapinkoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Saraharjun Tervatassu, Satu Sorsa, Lehmo
VSP
Taruaarteen Kesän Tango, Johanna Heinonen, Timola
ROP veteraani
Saraharjun Tervatassu, Satu Sorsa, Lehmo
SERT UROS
Avengedby I Won't Give In, Sini Hämäläinen, Lehmo
SERT NARTTU
Taruaarteen Kesän Tango, Johanna Heinonen, Timola
ROP juniori
Taruaarteen Kesän Tango, Johanna Heinonen, Timola

suomenpystykorva tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Bellemiian Daniel, Taina Hartikainen, Savonlinna
VSP
Nonja, Hannu Ronkainen, Tuupovaara
SERT UROS
Bellemiian Daniel, Taina Hartikainen, Savonlinna
SERT NARTTU
Nonja, Hannu Ronkainen, Tuupovaara
ROP juniori
Bellemiian Daniel, Taina Hartikainen, Savonlinna

valkoinen ruotsinhirvikoira tuomari: Reino Korpela SUOMI

ROP
Ätsäjoen Nickie, Ulla Makkonen, Kumpuranta
SERT NARTTU
Ätsäjoen Nickie, Ulla Makkonen, Kumpuranta